Archiv pro měsíc: Březen 2019

28.-29.-30. 03.2019 Na samotě u pralesa, Ao Nang, Thajsko

Po 33 hodinách cestování autem, letadly, busem, taxíkem jsme 28. večer dorazili na samotu u pralesa (Sand beach bungalow), tj. asi 30km od Krabi.

První thajské na dobrou noc.


Představ si místo mezi mořem a džunglí, kde nejbližší silnice je vzdálená 2km. Jen průjezd za tmy je zážitek, kdy za každým stromem čekáš slona, tygra a podobná roztomilá zvířátka. Místo kde se zapíná proud při setmění a až dojde palivo v generátoru, tak vše zhasne, přestane fungovat wifi a ty slyšíš jen zvuky džungle: různé šustění, výkřiky, škrabání. Nespíš, protože je to tak blízko, že se díváš pod postel, kde ta havěť  může jen být. Před svítáním začne ptačí koncert a nutí tě jít na pláž na východ slunce.

Svítání.


Únavu  a jet lag dospáváme přes den zavěšeni v sítích ve stínu džungle a za šumění mořských vln.

Chajdy v džungli.
Parožnatka.
Pláž.
Fitko na kraji džungle.

Večer vyrážíme do Ao Nangu na trhy, kde vychutnáváme chutě a vůně Thajska. Je to další Chillistan (Čilistán), ke všemu dávají v mističkách různě silné a různě chutnající čili omáčky a každý si dochutí podle toho, co snese. „Je to vynikající, delikates!“.

Grilovačka.
Křepelky.
Pečený ananas s rýží.
Grilování na dřevěném uhlí.


Jedno odpoledne si zpestřujeme thai masáží, kterou nám připraví thajská děvčata přímo na pláži. Je to skvělý relax a nakopnutí na další poznávání této země

Plážový masážní salůn.


Pokračování příště, tedy možná.

Západ z Ao Nangu.