Archiv pro měsíc: Květen 2019

29.05.2019 – PCT 27.den

Moc jsme měli klidnou bez větru. Budí nás kokrhání v 5:30 a v 6:15 jsme na trailu, je 8°C. Kocháme se výhledy na Big Bear Lake a hledáme místo na slunci na snídani. V 7:30 vaříme  kávu, Hani si dává Oreo sušenky a mě zachutnaly tyčinky Clif Bar (clifbar.com). Ještě zubní hygiéna  a už šlapeme.

Poslední výhledy na přehradu a sníh na horách.
Zobal nám z ruky! Nevíte, co je to za druh?


Trail nás přes staré spálenište přivede k potoku Holcomb creeku, kde mají amíci vybudované kempovací místo s latrínou, ohništěm a ohradou pro koně. Nám hikerům musí stačit „kočičí jamka“, místo ohniště máme vařič a koně máme v nohách.

Suché na oheň.
Asi nové značení trailu.
Na samotě latrína a solární.


Celý den jdeme většinou nad Holcomb creekem ve stráni, je to nahoru a dolů. Nemusíme s sebou nosit mnoho vody, max. litr, když se trail šplhá dlouho po stráni. Teplota je okolo 25°, takže na poušť OK.

K bílé čepičce na horizontu máme namířeno.
Gopher snake nás vítá v poušti. Nejedovatá užovka, v ohrožení napodobuje chřestýše.
Ještěřice…
a na slunci dělá mrtvolu.
Samčí juka.


Opět máme jídla jak na severní pól. Jen čekám, kdy Hani vyndá z báglu kachnu a začneme ji grilovat. Mám housera! Ale radši držím hubu a táhnu na sever.


Navečer opouštíme kaňon Holcomb creeku a přecházíme přes hřebínek do kaňonu Deep creeku, kde u vody zakempujene. Vaříme si luxus večeři od Mountain House, hovězí s rýží. Je to o5 dobré, s trochou čili vynikající.

Hlavně „vopatrně“.

Čert!


Vedle kempuje Spot ( trail name), je to chlapík přes 70 a sympaťák. Jde „jen“ do Tehachapi (570 míle), tak se s ním ještě potkáme. Doprovází ho thajwanec, ale jméno jsem nechyt.
Po hygiéně v řece padáme únavou do péří a těšíme se na zítra – beru totiž Hani do lázní.

.

Dnes jsme ušli 32km (celkem 480km).