14. a 15.4.2019 Bangkok, Thajsko

Do Bangkoku přijíždíme vlakem, což má své výhody: jedeš s místňákam za nízkoi cenu, bez šmejdů a ucpaných silnic v hlavním městě. Celou trasu (cca. 80km) z ubytování v Samut Songkhramu do ubytování v guesthousu v  centru Bangkoku jsme projeli za 76bt ( 57kč) na osobu a to na korbě pickupu, vlakem z tržnice, lodí, vlakem a busem.

Odjezd vlakem z tržiště.
Dobroty na trhu.


Cesta je velice zajímavá, protože se právě slaví thajský nový rok Songkran. To znamená, že se thajci polévají vodou a zmatlají se vzájemně pudrem, k tomu i alkoholem a to od 13. do 16.4. Když se slaví, tak pořádně. Už jízda vlakem je veselá, každou zastávku přiletí dovnitř balónek naplněný vodou. Zvědavci koukající ven z otevřených oken, dostanou sprchu rovnou z kýble. Vlak je to totiž 3. třídy, bez klimatizace, se švábky, mouchami a „sprchou“. Po příjezdu na bangkogské nádraží se jdu zeptat do obchodu, kde že se kupují lístky na bus. A tam stojí ona i on, je to ladyboy. Zapudrované strniště, skvělý make up, dokonale vymodelovaná prsa a mezi nohama určitě pindík. Někteří thajští chlapci se nechávají předělat na děvčata, ale co je k tomu vede, netuším. S nadšením se mi věnuje. Ladnými pohyby ukazuje, že autobusíček přijede sem a že ona neví, kolik stojí, ale asi 6 bátíčků. No jo, je to město neřesti.

Takhle se slaví.

Najdi ladyboje.


A to ještě netušíme, že naše ubytovaní v centru Bangkoku je vedle ulic, které se během svátku po obědě uzavírají pro dopravu a kde probíhají největší boje s vodními pistolemi. Zásahy oplácíme kolemjdoucím z našich petek, ale pudr nám chybí. Během chvilky jsme mokří jak hastrmani a zmatlaný jsme pudrem jak lidožrouti. Když se jdeme ubytovat, tak na nás domácí vyděšeně kouká a myslí si, že si ho jdeme dát ke svačince.
Ani se nepřevlékáme a jdeme slavit do centra dění. Místní mají na ulicích bazénky, sudy, barely, kde rozpouští led ve vodě a tou ledovou vodou kropí vše, co se hýbe. Sice je v ulicích pocitová teplota přes 40 stupňů, ale plný zásah z kýble je jako, když do Vás vrazí nůž. 
Moc jsme si neužili památek centra Bangkoku z nedostatku času a velkého hicu, ale srandy s místňákama spousty a převlékáme se do suchého až na letišti před odletem.

Svatostánek.
A další.
Palác.
Všude turisti.
Loučení s Thajskem.

Tak nashledanou příště v severním Thajsku.