26.08.2019 – PCT 105.den

Nechce se mi vstávat a vylézám až v 5:40. Vycházím v 6:30, je docela teplo: 8°. Po stoupání vysokohorským lesem přicházím asi po 3mílích ke krásnému jezírku v sedle, kde kempuje několik hikerů. Poté o5 klesání k Tyndall creeku, kde dávám snídani: jako tradičně ovesvločky s čokoládou. Jejich spotřeba mi stále stoupá, abych se na nich nestal závislý. 

O5 jedna ranní.

Další velkou metou na trailu je Forester pass, který je nejvyšším bodem na PCT. Má myslím výšku 4020m (13200ft). Pomalu stoupám těch 5 mil do pasu. Mám důchodcovské tempo: co krok, to pauza a dýchám jak při sprintu. Motá se mi hlava a je mi blbě, jak mi chybí kyslík. Mám pořád žízeň, spotřebuji na míli litr vody. Ještě že je jí tady dost. Nejhorší je to před posledním stoupáním asi 250m pod vrcholem. Sedím u potoka a doháním kyslíkový dluh. Docela to pomohlo, protože jsem tu nejhorší část vyšel kupodivu dobře. Na sedle jsou z obou stran nádherná panoramata.

Jeden z kopců je Mt.Whitney.
Co potřebuješ víc? Vůbec nic!
Asi vozí nemohoucí hikery na Forester pass! Čekám a čekám!
Cesta k sedlu.
Forester …
…. a z blízka.
Panoramata.
Sedlo.

 Ze spoda se nahoru blíží koňská karavana. To bude skvělý zážitek, koně a muly na Forester passu každý nezažije. Je vidět, že zvířata jsou zvyklá se pohybovat s nákladem v těžkém terénu. Natáčím video a fotím. Počkám až přejdou sedlo a vyrážím za nimi. Pod sedlem karavanu předcházím a mažu údolím dolů, protože mne bolí hlava.

Karavana.
Klesání.
Forester z druhé strany.
….

V 18h kempím u Bubbs creeku ve výšce 2900m, to už mi je dobře a mám hlad. Vařím si hiker box special: hummus se zeleninou. Je to fakt dobré, bohužel vegetariánské jídla v běžných obchodech nekoupím. Po hygiéně v potoce, masíruji nohy a dopisuji stránky.

….
Nevím, co s tím?
…. v kopcích.

Dnes jsem nachodil 27km (celkem na PCT 2352km). Nastoupáno 1000m, klesání 1200m.

1 komentář u „26.08.2019 – PCT 105.den

Komentáře nejsou povoleny.