29.08.2019 – PCT 108.den

Od šesté ranní klesám od Palisade lake podle Palisade creeku až ke Kings river za stálého ochutnávání od komárů. Potkávám spoustu protihikerů se šikmýma očima, asi zájezd. Vypadá to na korejce.

Pomalu svítá.
Palisade lake, dolní.

Celý trail se učím, že když se kochám, tak musím stát a mít u toho zavřenou hubu, aby mi tam nelítaly mušky. Hubu mám zavřenou, ale málem si o5 vyvrknu kotník, když koukám po okolních kopcích. 

Zlacení hor.
Palisade creek.

Od Kings river mě čeká asi 11mil proti jejímu proudu. Pozvolna stoupám podle spousty menších vodopádů. Překračuji suchou nohou po kamenech a kládách řeku i přítoky. Posladních 5mil je stoupání prudší a prudší. Míjím ledovcová jezírka, přecházím nějaká sněhová pole. Pod sedkem je největší jezero Helen lake.

Kings river.
Stezka.
Ještě taje.

Nabírám vodu a pokračuji na Muir pass, kde je horolezecká chajda z roku 1931, kde hodlám dnes přespat. Po 18h jsem v sedle, kde už se ubytovává Mike. 
Zaberu si místo a jdu si vařit kuskus. Pak provedu hygiénu ve sněhu a jdu za Mikem trénovat anglinu a čekáme na západ slunce. Ten je úchvatný, ale začíná pofukovat, tak se stěhujeme do chajdy a uléháme. 

Helenino.
Muir shelter.
Dva sobíci na odpočinku – SoBo PCT hikers.
Mé ležení.
Představení začíná.
Mike a západ.
Dva v záři.

Dnes jsem nachodil 31km (celkem na PCT 2435km). Nastoupáno 1292m, klesání 950m.

3 komentáře u „29.08.2019 – PCT 108.den

 1. Eva Černohorská

  Dobrý den pane Vitera, hluboce se skláním pred tim, co jste dokázal a vubec nechapu… Netusila jsem ani trochu, do ceho jdete, myslela jsem, ze jen cestovat, pujcit si auto, poznávat Ameriku, Kanadu a tak… Ale tohle??????? Az jednou jsem navstivila vase stranky a nestacila jsem se divit a zasnout… Nádhera, nádhera, nádhera. Jasně, ze fyzicky, a nekdy i psychicky, náročné. Drzela jsem vam moc palce, hltala vase přispěvky a kochala jsem se nadhernymi scenériemi na fotkách. Prozivala jsem i k muka, kdyz se 14 dni (7.-23.8.) neobjevil zadny novy prispevek, az jsem vyblaznila i k pana Koldovského. On vam ale věřil☺.. Byla jsem dojatá, kdyz jsem pak objevila nove zpravy, a nasledne i holky ve vydejne se mnou☺😊… Dnes cítíte zklamání, ale zpetne to budete videt jinak. Dokazal jste něco neuvěřitelného. Buďte na sebe hrdý, dulezite je vratit se v poradku domů…☺ Koukejte si odpocinout, nakopnout vas organizmus, relaxujte a těšte se domů za Hani a vsemi, co vas maji rádi😊 Věřte, ze si vas vsichni moc vážíme za to, co jste dokazal. Drzim vam moc palce a preji šťastný návrat domů! !!!!!!! Moc vas zdravím a budu dal sledovat vase stranky☺ Uzivejte si i nadále dva roky prazdnin😊😃 Eva Černohorská

  1. petanek Autor příspěvku

   Dobrý den paní Černohorská, děkuji za krásný mail. Už se těším domů, pomalu 5 měsíců je dlouhá doba. Už jsem se dal docela dohromady a vracím se na chvíli do CZ. Když mě pustí do fabriky, tak se za Vámi zastavím. Mějte se pěkně a ať se Vám dobře daří a pozdravujte kolegyně. Petr V.👣

 2. Anonym

  Teda vy mi dáváte…😊😁 Otřela jsem slzy, abych videla na displej tabletu… Jsem šťastná, že jste v pořádku a hlavně v pohodě!!!!!!!!☺ Budu se moc těšit, opatrujte se!!!!☺

Komentáře nejsou povoleny.