Taiwan 🇹🇼- Taipei III.

26.11. až 02.12.2019
Máme zapůjčená dvě kola, koupený malý stan a 26.11. okolo oběda vyjíždíme  z Taipeje po cyklostezkách na průzkum ostrova. Než se vymotáme z města a kousek ujedeme mimo, tak se stmívá. Velice se zatáhlo a poprchává, tak hledáme ubytování v městečku Sanzhi. Nikde není místo, kde bychom mohli zakempovat. Na pláži to nejde, protože z Pacifiku pěkně fouká. Sestoupím z kola a je jasné, že na něj už nevylezu. Nemohu zvednout levou nohu a ani na ní stát celou váhou těla. Ubytování najdeme u místního umělce na Google mapách. V noci moc nespím, jak noha bolí. Ráno se domlouváme, že cyklotoulky odkládáme, až budu schopen zase fungovat. Domlouvám se s May z půjčovny kol, že nás vyzvedne, odveze nás do Taipeje a kola zatím nechá u sebe. 

Obrazy pana Yanga.


Pár dní v klidu noze prospěje, zaberou léky se cviky a mohu zase alespoň chodit. V místní medicíně se používá “ green oil“, tak ho zkouším také. http://www.greenoil.com.tw/english_version/productshowroom/product02_01.html


Navštěvujeme Palácové muzeum, kde jsou uloženy vzácné umělecké předměty, písma, atd. z Číny.

Palácové muzeum za nekřesťanských 270kč vstup na osobu.
Nejznámější pekingské zelí v Asii, vysochané z nefritu.
Váza z období dynastie Ming.
Koule v kouli a v kouli – jadeit.

 Nedaleko Taipeje je v kopcích vesnička Jiufen s japonskou menšinou, kde probíhá trh a jsou zde hezké výhledy. V rámci zdravotního testu mě Hani žene na kopec, kam vede na vyhlídku 1800 schodů. Testem projdu úspěšně a můžeme v úterý restartovat cyklotoulky.

Jiufen – ulička lampiónů.
Restaurace U vařený slepice.
Jiufen.
Vyhlídkové dramata.
Doplnění energie.

1 komentář u „Taiwan 🇹🇼- Taipei III.

  1. Alena Čeledová

    Ahojky, takže znovu na cestách👏. Moc pozdravuji a vzhůru k novým zážitkům. A😉

Komentáře nejsou povoleny.