Taiwan 🇹🇼- závěr.

03.01. až 06.01.2020 


Pomalu se loučíme s Taiwanem v Taipeji😋, navštěvujeme naposledy oblíbená místa, jídelny, apodobně.

Loučení s Taipejí.
.

Lidé na Taiwanu jsou milí, velmi ostýchaví a nechtějí komunikovat anglicky, ikdyž často umí.  Nikdo vás tady neokrade, když necháte věci bez dohledu. Běžně jsme nechávali plné brašny na kolech, přilby na řidítkách a šli jsme třeba na trh. Kola jsme jen zámkem přicvakli k sobě.  Nenáhání Vás žádní nahaněči se super nabídkami, taxikáři jsou poctiví a levní. Je to až neuvěřitelné, jak je tady bezpečno. Chodili jsme po ostrově, ve městech i v noci a cítili jsme se úplně v bezpečí. Cítili jsme se tady bezpečněji dokonce než v ČR a takových zemí na světě moc není.

Další velké téma je místní kuchyně. Velice chutná, pestrá a levná jídla doslova na každém rohu. Našich pár nej:

Číslo 1. Hot pot – vaří se na stole.
Ve vývaru si vaříš tyto dobroty…
…a tyto😋
…nebo 🐄🐂🐃
Číslo 2. našeho výběru jsou plněné knedlíčky směsí masa, zeleniny a polévky.
Číslo 3. vařená vajíčka v čaji.
Číslo 4. hovězí nudle.
Číslo 5. plněná 😜 „stará voliheň“.
Sladká tečka na závěr, mango pohár.


Taiwan není obvyklá cestovatelská destinace, ale pro nás již je. Taipei podepsala partnerství s Prahou, tak se jí možná stane. Sic tím obě strany pěkně nas… čínské a naše komunisty, ale dobře tak👍👍Pokud to jen trochu půjde, tak se s radosti vrátíme😀

Na ostrově si každý najde to své, hory, moře, města, jídlo. Jen dostat se k místním je trochu těžší. Ceny jsou srovnatelné s ČR, jídlo je trochu levnější.


Poslední večer navštěvujeme známého v jeho podniku, kde máme uschované batohy. Zdržíme se do půl noci u několika porcí skvělé plzně🍺 a navíc becherovky. Vstávání v 5 je náročnější😓 Děkujeme Karle, máš to u nás na oplátku schované!

Kousek domova👍
Přeloženo do čínštiny.

👍👍6.1. v 7 jsme na letišti a v 10:10 odlétáme směr filipínské Cebu✈️🌞

Z modré na červenou.