Filipíny 🇵🇭 – Cebu

06.01. až 08.01.2020


Za tři hodiny se v letadle prospíme a přistáváme na ostrově Cebu svěží. Formality na letišti jdou hladce a za chvíli stojíme před terminálem s povolením pobytu na 30dní a sháníme místní simku. Za 500kč máme data u Smartu😀 na celý pobyt.

Trochu přeplněná doprava.


Jdeme na zastávku a vyhlížíme bus🤔 Po chvíli zjistíme, že to žluté vozítko, co stojí před námi je ten bus. Musíme se rychle probrat, jsme najednou v jiném světě. Větší dopravní chaos a trochu bordel, ale nízké ceny. Ubytování máme na půl cesty mezi letištěm a centrem Cebu. Po odhození batohů jdeme prozkoumat okolí. Jsme na místě, kde se moc bledé tváře nevyskytují. Místní na nás koukají jak na zjevení. Už jsme si ale na našich cestách zvykli. Po návštěvě  Taiwanu se tady najednou necítíme úplně v bezpečí. Je to asi způsobeno chudobou všude okolo. 

Doprava všeho druhu.

Jdeme do obchodu, kde zjišťujeme ceny. Jsou asi poloviční proti CZ. Sedmička dobrého rumu stují asi 50kč👍 Doprava busíkem stojí asi 5kč za ½hodiny, grilovaný 🐔 za 100kč celé, grilovaný čuník 50kč za porci i s rýží, sladké pečivo za 2,5 kus, atd.

Rum jako příloha k zeleninovému salátu.


Dalši dva dny zkoumáme centrum Cebu a jdeme na prohlídku basiliky Santo Niño.

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Basilica_del_Santo_Ni%C3%B1o

Doprava věřících k basilice.
Basilika Santo Niño.
Zapalování svíčky.

Oltář.
Doprava zákazníků na trh.
Sušení jako hlavní konzervace potravin.
Unavení trhovci.
Mám jen dvě ruce.
Chudoba.
Cebská pevnost.
Radnice.
Před radnicí koukej pod nohy😜
Magellanův kříž.

https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/cebu-magellanova-posledni-bitva/285427

Požehnání svíček před prodejem věrřícím.