08.05.2017 návrat domů

Let z Hanoje do Istanbulu znaven prospím. Ve snu vzpomínám na pana Š.: zážitek nemusí být pozitivní, hlavně že je dostatečně intenzivní. Byl intenzivní a v našem případě za 110 mrtvých prezisentů i drahý. Ale co, každou zkušenost musí člověk draze zaplatit.
Let z IST do Prahy také bez problémů. Dokonce stíháme dobře vlak z Prahy, takže jsme doma po 19 hodinách od odletu z Hanoje. Cestu postavit umíme rychlou, ale ve vízech máme rezervy.
Vietnam je hodně zajímavá země a vietnamci lidé, ale vše je proti Evropě tak odlišné. A to se dá říci i o Laosu, mě je ten VN nějak bližší. Nejhezčí místa a zážitky mám z jízdy na mopedech po horách, krasy, jidlo, hlavně místňá ci a komunikace s nimi. Haha.
Nejhorší bylo vietnamské Bibióne na prvního máje.
Projeli jsme za více než tři týdny okruh skoro 3000km ( v mapě chybí kousky trasy, Google nedovolí zadat více), z toho 500km na mopedech, ostatní na lodích, busech, taxi.
Některé náklady, co mám v hlavě za osobu:
Letenky PRG – Hanoj: 12.000CZK.
Vlak+ bus ČD na letiště: 300CZK.
Víza+schválení vstupu: 56USD á 25CZK.
Pokuta za překročení termínu pobytu: 56 USD.
Celkové náklady jsem spočítal na 34.600 CZK, včetně všech dárečků a hezkých nesmyslů, které jsme přivezli.
Návrat z cest budu mít o trochu lehčí, protože se mohu těšit na další dobrodružnou výpravu do Himalájů na strojích Royal Enfield, kterou musím začít co nejdříve připravovat, abychom mohli v září rajtovat motorky.
S pozdravem Váš P.V.